Faget Kommunikasjon og kultur 2 bygger videre på faget Kommunikasjon og kultur 1, men fordyper seg i emnet tekst. Tekstteori og sammenlikning av tekster fra ulike tekstkulturer inngår i hovedområdene til faget.

Elever som tar eksamen.
Om faget
Faget har de to hovedområdene "kultur- og kommunikasjonsteori" og "tekst". Læringsressursene kan dekke kompetansemål fra ett eller begge hovedområdene. I noen tilfeller er det også aktuelt å trekke inn fagstoff fra både KK1 og KK3, fordi fagene har overlappende emner. Oppgavene har både en praktisk og teoretisk tilnærming til faget.
Vurdering og eksamen
Elevene kan trekkes ut til skriftlig eller muntlig eksamen. Skriftlig eksamen blir utarbeidet og sensurert sentralt. Muntlig eksamen blir utarbeidet og sensurert lokalt.
Læringsressurser
Om Kommunikasjon og kultur 2
Fagstoff
Eksamensordning KK2 og KK3
KjernestoffForbered deg til skriftlig eksamen
Kjernestoff